logo

Davetiye Hakkında Merak Ettikleriniz

liva davetiye 4145

Davetiyeyi bir toplantıya, bir organizasyona insanları davet etmek için kullanılan davet yazısı, belgesi ya da daha genel adı ile nesnesi olarak tanımlayabiliriz. Anadolu’nun bir çok yerinde halen devam eden çığırtkan geleneğini sayarsak davetiye tarihi bilinenden çok daha eskilere gitmekte. Bir çok yerde bilenen anlamda davetiyenin 16. 17 yüzyıllarda katalolik rahipler tarafından, çeşitli parşömen ve deriler üzerine kaligrafik olarak yazılmış metinler halinde hazırlandığı belirtilmekte. Kağıt ve matbaa tekniklerinin gelişip ucuzlamasına kadar bir zengin geleneği olarak devam etmiş.

Teknik ilerleme ile birlikte geniş kitleler tarafından kullanılan davetiye başlangıç olarak bir ihtiyaç olarak doğmuş olmasına karşın bu gün hali hazırda bir gelenek gibi bir organizasyonun olmaz ise olmazı olarak devam etmekte. Bunu sadece düğün ya da cemiyet organizasyonları olarak düşünmek lazım bu gün bizler okuma bayramlarına dahi davetiye hazırlar hale geldik.

İnsanlara etkin ve kalıcı bir şekilde ulaşıp söz konusu organizasyonu hatırlatmak ve olabilecek en nazik haliyle onları davet etmek için tasarlanan davetiyeler, dağıtılmak zorunda mı? Hasılı olmaz ise olmaz mı? Eğer bahse konu bir düğün, nişan ise kesinlikle olmaz ise olmaz dağıtmanız gerekir. Bir çok insan kendisine gelen davetiyenin nasıl olduğuna, nasıl verildiğine tüm bu sürece ne kadar özen gösterilip gösterilmediğini kendisine gösterilen saygı ile eş değer tutmaktadır. Bu durumu göz artı etmek ne yazık ki mümkün değildir. Evet modern şehirlerin trafiği ve zorlukları düşünüldüğünde bu iş hiçte kolay değildir ancak dediğimiz gibi olmaz ise olmazlardandır düğün davetiyeleri.

Liva davetiye ürünlerini nerede görebiliriz.

Tüm Türkiye deki 13 farklı satış noktamızda ürünlerimize ait katalogları fiziki olarak görebilir, davetiyelerimizi inceleyip sipariş verebilirsiniz

Davetiyelerin matbaalarda hazırlanması ne kadar sürer.

Biz üreticiler ürünleri matbaalara basıma hazır şekillerde ulaştırırız. Yani davetiyelerinizi hazırlayacak olan bir matbaa ya da matbaacı aslında sizin için sadece davetiye üzerine sizin düğün bilgileriniz gibi detayları basmaktadır. Bu işlem ilgili matbaanın kendi iş temposuna ve yoğunluğuna göre maksimum bir iki gün ile sınırlıdır. Hatta saatler içinde davetiyelerinizi elinize alıp dağıtmaya başlayabilirsiniz.

One thought on “Davetiye Hakkında Merak Ettikleriniz”

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir